Jdi na obsah Jdi na menu

LITVÍNOV - LIBEREC 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Semifinále ELIOD ELMD - play off sk. A, neděle 25.3. 2018, ZS I. Hlinky Litvínov

(0:2, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Fišer (Stehlík, Myšák), 53. Slavík (Jonák, Skuhrovec) - 4. Hampl, 10. Měchura (TS), 32. Pray (Jansa, Cikhart)  Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Tichý  Vyloučení: 5:8  Využití: 0:0  V oslabení: 0:0  Střely na branku: 34:30  Zásahy: 27:32   Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3  Diváci: 863

Sestava: Klika (Zelenka) – Hocelík, Háva "A", Kroupa, Baláž "A", Jonák, Miškovič, Kadár, Kudrhalt – Leitner, Dej, Limanovský, Adámek, Stehlík "C", Vopat, Slavík, Kočárek, Fišer, Nikl, Myšák, Skuhrovec

ZÁPIS O UTKÁNÍ  ONLINE

KOMENTÁŘ K ZÁPASU

Souboj šestnáctek Liberce a Litvínova, tedy dvou týmů, které spolu v nadstavbě bojovali o druhé místo, měl být dle papírových předpokladů velmi těsným a vyhecovaným soubojem. A již první zápas to potvrdil. Utkání přineslo skvělou diváckou kulisu, rozbité plexisklo, hezké branky i těsné skóre.

Liberečtí byli již od úvodního buly aktivní a první minuty se odehrávali spíše v litvínovské třetině. Brankový úspěch přišel zanedlouho. Po třech minutách si Jan Hampl našel v mezikruží odražený kotouč a propálil vše co mu stálo v cestě - 0:1! Vzápětí se Tygři mohli radovat podruhé, avšak skákavá střela Šedivého se jen otřela o tyčku domácí branky. Liberec byl dále aktivní a další šance ke skórování přišla poté, co se Hocelík provinil hákováním, za které bylo nařízeno trestné střílení. K jeho exekuci se postavil Adam Měchura, který nezaváhal a bekhendem zasunul puk pod padajícího brankáře Kliku - 0:2!

Druhá třetina začala lépe pro Litvínov. Nejdříve se sice ve vyložené šanci neprosadil Dej, ale o půlminutu později se již žlutočerní mohli radovat. Stehlík našel v mezikruží stojícího Jaroslava Fišera a ten zacílil přesně mezi Čajanovy betony - 1:2! Následovala fáze, kdy si oba týmy zahrály přesilovky, ani v těch ale ke změně skóre nedošlo. Největší šanci měl domácí Limanovský, který však sám před Čajanem neuspěl. A tak si dvoubrankový náskok vybojovali Liberečtí. Jansa předložil puk Williamu Prayovi, který v úniku nezaváhal a blafákem překonal Kliku - 1:3! Liberečtí poté přestáli dvě přesilovky domácích a do šaten se tak šlo za jejich dvoubrankového vedení.

Ve třetí třetině si pak dobrou šanci vytvořil Cikhart, jeho střelu zprava ale Klika vyrazil. V pětačtyřicáté minutě bylo utkání nuceně přerušeno, protože po střetu v rohu nevydrželo jedno tvrzené sklo a tak muselo být vyměněno. Přestávkou utkání ztratilo tempo, náboj se však nevytratil, tím spíše, když ve dvaapadesáté minutě snížil Litvínov na rozdíl jediné branky. Marek Slavík sklepl nahození Jonáka - 2:3! Od této chvíle byl na ledě pouze jeden celek, který však vyrovnávací gól ne a ne vstřelit. Čajan svými zákroky podržel a nepustil za sebe nebezpečně letící puky Myšáka, ani Stehlíka.

Litvínovští mladíci tak z nedělního utkání odešli s prázdnou. Druhý zápas semifinálové série je na plánu již v úterý od 13:00 v Liberci.

OHLASY TRENÉRŮ

Richard Lobo (Bílí Tygři Liberec): „Sehráli jsme vyrovnané utkání. Hrál se parádní hokej nahoru dolů. Opět nás podržel gólman Pavel Čajan. Měli jsme dost zbytečných vyloučení, na to si budeme muset dát pozor. Nyní bude důležité dobře se připravit na úterní druhý zápas."